Sürücüler, aracını park ederken, etraflarında göremedikleri nesneleri fark etmekte zorluk çekebilirler. Bu durumda park sensörü, sürücülere uyarı vererek, araçlarını cisimlere çarpmaktan kurtarır. Park sensörleri, araçla çevresinde bulunan cisimlerin arasındaki mesafeyi otomatikman hesaplayıp, sürücüye uyarı veren, gelişmiş bir parçadır. İki tür park sensörü vardır. Birisi ses dalgaları alış-verişi yaparak, diğeriyse çevresinde elektromanyetik dalga oluşturarak çalışır.

Ses dalgalarıyla alış-veriş yapan park sensörü, diğerine göre daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sensör, otomobilden bir ses gönderir ve çevresinde bir cisim var ise, ses o cisme çarpıpı, park sensörüne geri döner. Araçtaki alıcılar ise bu ses dalgalarını fark eder. Park sensörü, cisim ile otomobil arasındaki uzaklığı, gönderdiği ses dalgalarının, kendisine ne kadar sürede geldiğine dayanarak hesaplama yapar. Cisim ile otomobil arası mesafeye göre uyarı sinyali verir. Otomobil cisme ne kadar yaklaşırsa, kesik kesik uyarı sesleri, düz bir sese doğru dönüşür ve tehlikeyi sürücüye ses tonu ve uzunluğu ile bildirmeye başlar. Yeni nesil park sensörleri, verdikleri uyarı sinyallerinin yanı sıra, cisim ile otomobil arası mesafeyi de net bir şekilde gösterir.

Kardeşler Oto Servisi ‘nde en gelişmiş park sensörleri, en uygun fiyatta satışı yapılmaktadır. Üstelik sönsörlerin montajı da, uzman ekiplerimiz tarafından ücretsiz yapılıp, gelişmiş test cihazlarıyla kontrol edilerek müşteriye sunulur.

Park Sensörü
Arabası olan arkadaşlarınıza yardımcı olmak için bu yazıyı PAYLAŞ

Yorum Yap

Yorumunuz, editörümüz tarafından incelenip, onaylandıktan sonra, sayfada yayımlanacaktır.

© Copyright 2017 CaddeWeb