Oto alarmı nasıl takılır?Oto Alarm, Park Sensörü ve Merkezi Kilit Sistemleri
Oto alarmı, kutu içerisinde mevcut olan tesisat kabloları ile aracın ilgili kablolarıyla montaj edilir. İl olarak aracın sinyal kabloları bulunup, kutudaki sinyal kablolarıyla bağlanılır. Daha sonra ise merkezi kilitleme sisteminin kabloları bağlanılır. Ardından kontak kablosu bağlanır. Ve bu şekilde alarm montaj işlemi tamamlanmış olur.
Alarmın motajını sadece, ilgili servisi veya uzman birisi tarafından yapılması mümkündür. Aksi halde, her hangi bir kablonun veya kabloların yanlış bağlanması, aracın diğer parçalarına zarar vermesine neden olabilir.
Montaj işlemi bittikten sonra, alarm kumandasının kabama tuşuna basarak, kapı kilitlerinin kapanıp kapanmadığını test etmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde alarm kumandasının açma tuşuna basarak, kilitlerin açılıp açılmadığını ve sinyallerin yanıp yanmadığını kontrol ediniz.

Araba alarm sesi nasıl ayarlanır?
Alarm sesini ayarlamamız mümkün değildir. Çevre bakanlığı 20watt ‘ın üzerindeki seslere izin vermemektedir. Bu sebeple oto alarmlarından tek sesli ve altı sesli olmak üzere iki çeşit ses çıkmaktadır.

Arabası olan arkadaşlarınıza yardımcı olmak için bu yazıyı PAYLAŞ

Yorum Yap

Yorumunuz, editörümüz tarafından incelenip, onaylandıktan sonra, sayfada yayımlanacaktır.

© Copyright 2017 CaddeWeb