Akü Çeşitlerimiz

Uzun ismiyle akümülator veya batarya olarak anılan akü, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çevirip depolayan, ayrıca kimyasal enerjiyi de elektrik enerjisine çevirip kullanılmasını sağlayan oto parçasına denir. Araçlarda başlıca görevleri;

  • Elektrik enerjisini, kimyasal enerjiye çevirip depolar.
  • İhtiyaç halinde kimyasal enerjiyi, elektrik enerjisine çevirip kullanılmasını sağlar.
  • Aracın elektrik parçalarında, Voltaj(gerilim) dengesini sağlar.

Dünyada her şeyde olduğu gibi, aracın aküsünün de belli bir kullanım limiti vardır. Benzin veya dizel ne kadar aracınızın çalışması için olmazsa olmaz ise, aynı şekilde akü de aracınızın çalışmasında büyük rol oynar.

Kardeşler Oto Servisi, aküsü bitmiş araçların imdadına her zaman yetişir. Tamamen orjinal ve garantili ürün satışını yapan firmamız, eski akünüzün yeni aküyle değişimini ücretsiz yapmaktadır. Aracınızın testi  yapılmadan ve size gerekli bilgi ve uyarılar verilmeden trafiğe çıkılmasına izin verilmemektedir.

Distribütörlüğünü yaptığımız Çelik Akü, Varta, Tork Plus ve Povver markalarının yetkili servisi olup, her ürünümüzün Tam 1 Yıl Garantisi bulunmaktadır.

Bu akülerin özelliği, yüksek akım ve gücü, çok kısa sürede elektrik isteyen oto parçasına iletme potansiyelinde olmalarıdır. Oto sahiplerinin bir aküden en çok bekledikleri, kullanım süresinin uzun olması ve marş gücünün fazla olmasıdır. Bu iki önemli beklentiye cevap veren akülerimiz, hiç bir zaman müşteriyi mağdur etmemiştir.

Araç ve ihtiyaca göre tüm akü çeşitlerimiz mevcuttur. Bunlar; 12V 60Ah 450A, 12V 60Ah 540, 12V 72Ah 720A, 12V 80Ah 640, 12V 90Ah 720, 12V 44AH 360A.

Kardeşler Çelik Akü
Kardeşler Varta Akü
Arabası olan arkadaşlarınıza yardımcı olmak için bu yazıyı PAYLAŞ

Yorum Yap

Yorumunuz, editörümüz tarafından incelenip, onaylandıktan sonra, sayfada yayımlanacaktır.

© Copyright 2024 Kardeşler Oto Servisi