klima servisi

Araçlarda klimalar, yaz aylarında en çok aranan teknolojik donanımdan biridir. Bu aylarda klimalar aşırı kullanılması nedeniyle; klima pervanesi, klima filtreleri, veya klima motoru bir süre sonra bozulmaktadır. Bu nedenle klima gazının dolumu, yaz aylarında ertelenmemesi gerekir. Aksi takdirde klimanız aracınızda istediğiniz gibi bir serinletme yapamayacaktır. Aracınızda klimalar servisi, her mevsimler arası düzenli olarak yapılması gerekir. Klima filtreleri ve parçaları güneş ışığı görmediği için küflenmesi veya nemli olması gayet muhtemeldir.

Araç Kliması Bakım Zamanı Nasıl Anlaşılır?

Aracınızın kliması istediğiniz gibi soğutmuyor ise, çalıştırıldığında aracınızda garip bir koku yayılıyorsa veya aracınızdaki hava iyi temizlenmiyorsa, aracınızın klima bakım zamanı geldiğini gösterir.

Çoğu otomobillerde klimalar sadece soğutma değil ısıtma görevini de üstlendiği için, bütün mevsimlerde ilgili serviste bakımının yapılması önemlidir.

Aracın Periyodik Bakımını yaptırırken, polen filtresinin değiştirilmesi klimanın düzgün çalışması için çok gereklidir. Polen filtresi düzenli olarak değiştirilmeyen bir otomobilde, zamanla içeriye bakteri yayılması gerçekleşecektir. Bu da polene veya bakteriye alerjisi olan insanları ciddi bir şekilde etkileyecektir.

Kardeşler Oto Servisi olarak araç kliması servisini %100 eksiksiz yapmakta olup, klima filtresi, polen filtresi ve parçalarının bakımını, gerektiğinde değişimini ve sıcak-soğuk testini yapmaktayız.

Arabası olan arkadaşlarınıza yardımcı olmak için bu yazıyı PAYLAŞ

Yorum Yap

Yorumunuz, editörümüz tarafından incelenip, onaylandıktan sonra, sayfada yayımlanacaktır.

© Copyright 2024 Kardeşler Oto Servisi